İsrail saldırılarında 256 Filistinli futbolcu hayatını kaybetti

Filistin Futbol Federasyonu Başkanı Cibril er-Racub, Filistinli medya kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldiği toplantıda acı tabloyu açıkladı.

256 FİLİSTİNLİ SPORCU HAYATINI KAYBETTİ

İsrail‘i Filistin halkı ve Filistinli sporculara karşı “soykırım” yapmakla suçlayan Racub, ” İsrail, 7 Ekim’den bu yana gerçekleştirdiği saldırılarda 11’i Batı Şeria’da olmak üzere 256 Filistinli sporcu, yönetici ve teknisyeni öldürdü” ifadelerini kullandı. Sayısını bilemedikleri onlarca sporcunun Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarda enkaz altında kaldığını ifade eden Racub, yüzlerce sporcunun da tutuklandığını belirtti.

SPOR KURUMLARI YERLE BİR OLDU

Racub, İsrail‘in Gazze’ye saldırılarında “Gazze’deki tüm spor kurumlarını yok ettiğini, yıkıldıktan sonra da onları Guantanamo ve Ebu Gureyb hapishanelerine benzer gözaltı ve tutuklama yerlerine dönüştürdüğünü” vurguladı. İsrail‘in saldırıları sonucu ayrıca 45’i futbol branşında olmak üzere 55’ten fazla tesisin yıkıldığını kaydeden Racub, işgal altındaki Batı Şeria’da da 11 sporcunun İsrail güçlerince gözaltına alındığını aktardı.

Kaynak: AA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir