ETH’de Düşüş Beklenirken, Bitcoin Boğasından “Godzilla” Mesajı!

Kripto piyasası uzun zamandır beklediği Ethereum ETF’ye kavuşma yolunda önemli bir engeli aştı. Uzun vadeli Bitcoin boğası ve MicroStrategy yönetim kurulu başkanı Michael Saylor, son gelişmenin ardından topluluğa bir Bitcoin mesajı yayınladı. Saylor, Bitcoin’in Ethereum’u ve piyasadaki diğer tüm rakiplerini yenmesini bekliyor. Bu arada, analistler ETH için düşüş uyarısı yaptı.

Michael Saylor’dan “Bitcoin Godzilla” mesajı!

Önde gelen Bitcoin maksimalisti Saylor, sevinen kripto topluluğuna “BTC yükselişi” yanıtı verdi. Buna göre, Saylor “Godzilla geldiğinde tüm modelleriniz yok olur. Bitcoin” dedi. Ayrıca, filmlerden fırlamış bir canavarın etrafındaki her şeyi parçalayan görüntüsünü paylaştı. Godzilla resminin sağ alt köşesinde, takipçilerinin inandığı Bitcoin’in muazzam gücünü ve gelecekte görmeyi bekledikleri piyasa üzerindeki etkisini ima edercesine bir BTC maskotu bulunuyor.

Bitcoin maxi Samson Mow ETH’de düşüş öngörüyor

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Ethereum ETF onayı piyasa için sürpriz oldu. Bir başka Bitcoin maksimalisti olan Jan3 CEO’su Samson Mow da ETF onayına olumsuz yanıt verdi. Mow, spot Ethereum ETF‘lerinin onay ihtimalinin her zaman 50/50 olduğunu söylüyordu. Onayın arkasında duran tek gerçek nedenin SEC’in kendilerini bir köşeye itmiş olması olduğunu düşünüyor. Bu yüzden “geçmesine izin vermekten başka seçenekleri yoktu.” diyor. Mow, ETF onayının kendisi için “Ethereum için düşüş görünümünü hiç değiştirmediğini” hatırlattı. Bu haftanın başlarında Mow, ETH’yi 0,05 BTC’nin üzerinde satmak için artık son şans olduğunu söyledi.

Popüler analist potansiyel ETH hareketlerini açıkladı

Analist Ali Martinez, kısa süre önce Ethereum’un piyasa hareketlerini inceledi ve bazı bilgiler verdi. Martinez, ETH’nin borsalara önemli miktarda transferinin kaşları kaldırdığını belirtti. Bu faaliyet, potansiyel kâr alma, portföy dengeleme ya da yalnızca piyasa spekülasyonu hakkında spekülasyonlara yol açtı. Ayrıca, Ethereum’un kurucu ortağı Jeffrey Wilke kısa bir süre önce Kraken borsasına yaklaşık 37,38 milyon dolar değerinde 10.000 ETH transfer etti. Bu önemli transfer, fiyat oynaklığını tetikleme potansiyeli olan bir satışa işaret ediyor.

Spot On Chain verilerine göre Wilke’nin hareketi, son iki hafta içinde 242.000’den fazla ETH’nin borsa cüzdanlarına aktarıldığı daha geniş bir eğilimin parçası. Özellikle de son günlerde Ethereum alım satım faaliyetlerindeki artışa katkı sağlıyor. Bu arada Martinez, TD Sequential göstergesinin Ethereum’un günlük grafiğinde bir satış sinyali verdiğine dikkat çekti. Piyasa eğilimlerini tahmin eden bu gösterge, ETH’nin muhtemelen satış baskısıyla karşı karşıya kalacağını gösteriyor. Analist, günlük grafikteki yeşil dokuz mum çubuğunun, herhangi bir potansiyel yükseliş trendi devam etmeden önce bir fiyat geri çekilmesine veya hatta yeni bir düşüş aşamasına yol açabileceğini söyledi.

Kaynak: Glassnode

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir